O nás

23. ročník mezinárodních kurzů v Ostravě v oboru hra na klarinet a saxofon

23. ročník mezinárodních kurzů v Ostravě v oboru hra na klarinet a saxofon proběhne ve dnech 29. 6. – 6. 7. 2024 na nové budově Fakulty umění Ostravské univerzity, jehož hlavní součástí budou individuální lekce, odborné přednášky a veřejné koncerty mladých hudebníků a lektorů.

Vedle individuálních lekcí a komorní hry v ansámblech se zaměřuje také na zařazení odborných přednášek a seminářů, které vedou pozvaní specialisté na daná témata (Historie a vývoj klarinetu, Elementární problémy při hře na klarinet a saxofon, Základy a rozvíjení dechové techniky, Nové výrazové prostředky a moderní techniky hry na klarinet, Historie francouzské dechové školy, Jazzové prvky v artificiální hudbě aj.). Letošní rok bychom rádi zaměřili na přípravu klarinetistů na konkurz do orchestru, který by vedli Andrew Marriner (speciální host, Velká Británie), Gabor Varga (Maďarsko, USA) a Arkadiusz Adamski (Polsko). Případným zájemcům o studium historického klarinetu, chalumeau či klasicistního basetového rohu bude nápomocen Igor Františák. Moderní techniky hry na klarinet budete mít možnost rozvíjet pod vedením Karla Dohnala. Saxofonovou třídu opět povede Philippe Portejoie (Francie) a Pawel Gusnar (Polsko).

Na 6 individuálních lekcích (45 min.), budete mít možnost pracovat na zdokonalení techniky hry a interpretace tradičního i netradičního repertoáru. Své nově získané vědomosti a dovednosti můžete prakticky využít na veřejném koncertu účastníků kurzů, který se bude konat v komorním sále Fakulty umění Ostravské univerzity, ze kterého bude pořízen audio-vizuální záznam.

K dispozici budeme mít minimálně tři špičkové profesionální korepetitory, se kterými budete mít možnost nastudovat svůj program v průběhu kurzů. Prostor bude samozřejmě i pro komorní hudbu. V průběhu kurzů budou prezentovány produkty společností Buffet Crampon, Gleichweit, D'Addario aj.

Těšíme se na Vaši účast!

Karel Dohnal a Igor Františák

 

   

 

Za finanční podpory:

Partneři
Umělecká agentura
a vydavatelství FMG Artists:

Na Hradbách 10
702 00 Ostrava 1
Česká republika
tel.: +420 603 986 344
www.fmgartists.cz

Copyright © 2024 www.fmgartists.cz - xsDesign by Hostgator

laser pointershigh powered lasergreen laserblue laser pointerviridian laserlaser pointer for catslaser pointer penmost powerful laserlaser pointer penlaser pointersgreen laserviridian lasermost powerful laserhigh powered laserblue laser pointerlaser pointer for catslaser pointer penlaser pointersgreen laserviridian laserlaser pointer penhigh powered laserblue laser pointer