Srdečně zveme všechny klarinetisty a saxofonisty na 16. ročník mezinárodních interpretačních kurzů, který se uskuteční v Ostravě ve dnech 2. – 9. července 2017.

Lektoři

Srdečně zveme všechny klarinetisty a saxofonisty na jubilejní 16. ročník mezinárodních interpretačních kurzů, který se uskuteční v Ostravě ve dnech 2. – 9. července 2017. V letošním roce se o výuku postarají Karel Dohnal (ČR), Igor Františák (ČR), Arkadiusz Adamski (Polsko) a Jorge Montilla (USA/Venezuela), který je jeden z nejlepších klarinetistů amerického kontinentu. Saxofonovou třídu opět povedou Philippe Portejoie (Francie) a také nejvýznamnější polský hráč a pedagog na saxofon Pawel Gusnar z Varšavy.

Program kurzu

Program kurzů bude obdobný, jako v předcházejících letech. Na minimálně 5 individuálních hodinách, budete mít možnost pracovat na zdokonalení svého tónu a zaměřit se na postavení nátisku, polohu jazyka, otevření krku, využití svalů v obličeji a následné využití práce s nimi pro zkvalitnění tónu a umění změny témbru zvuku a zároveň můžete pilovat interpretaci skladeb, tradičního i netradičního repertoáru. Své nově získané vědomosti můžete prakticky využít na veřejném koncertu účastníků kurzů, který se bude konat v koncertním sále ZUŠ Ostrava 1.

Pro učitele ZUŠ

V letošním roce také vyslyšíme zájemce o pasivní účast z řad pedagogů ZUŠ a uspořádáme semináře o metodice výuky dětí.

Něco navíc

K dispozici budeme mít tři špičkové profesionální korepetitory, se kterými budete mít možnost nastudovat svůj program v průběhu kurzů a také vystoupit na koncertě účastníků, který se bude konat v koncertním sále ZUŠ Ostrava 1. Prostor bude samozřejmě i pro komorní hudbu. V průběhu kurzů budou prezentovány produkty společností D'Addario a Buffet Crampon.

Ubytování

Ubytování pro ty, kteří budou potřebovat, bude zařízeno nedaleko budovy univerzity v centru Ostravy nebo na kolejích Ostravské univerzity na ulici Hladnovská 1433/22, 702 00 Ostrava.

Těšíme se na Vaši účast!

Karel Dohnal a Igor Františák

Partneři
Umělecká agentura
a vydavatelství FMG Artists:

Na Hradbách 10
702 00 Ostrava 1
Česká republika
tel.: +420 603 986 344
www.fmgartists.cz

Copyright © 2017 www.fmgartists.cz - xsDesign by Hostgator

laser pointershigh powered lasergreen laserblue laser pointerviridian laserlaser pointer for catslaser pointer penmost powerful laserlaser pointer penlaser pointersgreen laserviridian lasermost powerful laserhigh powered laserblue laser pointerlaser pointer for catslaser pointer penlaser pointersgreen laserviridian laserlaser pointer penhigh powered laserblue laser pointer