Philippe Bernold započal svá hudební studia ve francouzském Colmaru nejprve studiem flétny a později dirigování u René Mattera, který byl sám studentem Charlese a Fritze Münchových.

Studium flétny na Pařížské konzervatoři zakončil získáním 1. ceny konzervatoře a hned následující rok, ve věku 23 let, byl jmenován prvním sólo flétnistou v Orchestre de l'Opéra National de Lyon. V roce 1987 zvítězil v Mezinárodní soutěži Jean-Pierra Rampala (Premier Grand Prix). Toto vítězství mu umožnilo odstartovat sólovou kariéru a spolupráci s předními světovými umělci a orchestry (M. Rostropovič, J.-P. Rampal, M. Nordmann, B. Hendricks, Orchestre de Paris, Budapešťský komorní orchestr F. Liszta, Manchaster Hallé Orchestra, Varšavská filharmonie, Tapiola Sinfonietta, Orchestre National de Lyon, Tokijský symfonický orchestr). Vystupoval pod taktovkou celé řady významných dirigentů (S. Bychkov, J. E. Gardiner, L. Maazel, K. Nagano, Sir Y. Menuhin, M. Inoué, T. Koopman a mnoho dalších) na koncertech v Royal Festival Hall v Londýně, Pleyel Hall a Théâtre du Châtelet v Paříži, Kolínské filharmonii, Varšavské filharmonii, Châtelet Theater v Paříži, Bunka Kaikan v Tokiu, Seoul Art Center, Čajkovského konzervatoři v Moskvě a také na mnoha festivalech, např. v Aix-en-Provence, Cannes, Evianu, Štrasburku, a v Radio France.

K dirigování se Philippe Bernold vrátil v roce 1994, kdy založil na podnět Johna Elliota Gardnera a Kenta Nagana hudební těleso Les Virtuoses de l’Opéra de Lyon. Ansámbl si brzy získal uznání díky vysoké úrovni interpretace.

Bernold působil jako asistent dirigenta Orchestre de Bretagne, který sám dirigoval na dvaceti koncertech v sezóně 1999–2000. Od té doby je jako dirigent zván ke spolupráci s Varšavským symfonickým orchestrem, s nímž absolvoval zájezd do Lisabonu, Bilbaa, Valencie, Nantes a Varšavy, s Orchestre de l´Opera National de Lyon, se kterým vystoupil na Mezinárodním hudebním festivalu v Colmaru (jako dirigent i sólista), s Baden Baden Philharmonie, Ensemble Orchestral de Paris, Orchestre Philharmonique de Marseille, Orchestre de Picardie, Orchestre d'Auvergne, Orchestre de Cannes, Bucheon Philharmonic (Soul), San Remo Symphonic Orchestra a s Cappellou Istropolitana, s níž v roce 2003 vystoupil jako první hostující dirigent. Spolupracoval s mnoha předními umělci (M. Portal, L. Korcia, R. Capuçon, F. Say, S. Nakariakov a C. Tiberghien). V roce 2008 a 2009 zahájil spolupráci s orchestrem Pařížské konzervatoře a realizoval několik nahrávek s Ensemble Orchestral de Paris. Nedávno Philippe Bernold dirigoval slavný Orchestr Simóna Bolívara v Caracasu (Venezuela). V roce 2008 Sinfonia Varsovia se sólistou Alexejem Ogrinčukem provedla pod jeho taktovkou pro televizní stanici Mezzo mozartovský program.

Za svou první CD nahrávku získal v roce 1989 cenu Grand Prix de l´Académia Charles Cros. Od té doby natočil Philippe Bernold více než dvacet CD pro Harmonia Mundi, EMI a další vydavatelství. Realizoval rovněž celou řadu nahrávek s klavíristou Alexandrem Tharaudem, které byly velmi příznivě přijaty kritikou (ocenění Choc časopisu Le Monde de la Musique a Diapason d´Or).

Philippe Bernold je profesorem flétny na Národní konzervatoři v Paříži.

Umělecká agentura
a vydavatelství FMG Artists:

Na Hradbách 10
702 00 Ostrava 1
Česká republika
tel.: +420 603 986 344
www.fmgartists.cz

Copyright © 2022 www.fmgartists.cz - xsDesign by Hostgator

laser pointershigh powered lasergreen laserblue laser pointerviridian laserlaser pointer for catslaser pointer penmost powerful laserlaser pointer penlaser pointersgreen laserviridian lasermost powerful laserhigh powered laserblue laser pointerlaser pointer for catslaser pointer penlaser pointersgreen laserviridian laserlaser pointer penhigh powered laserblue laser pointer